Vivendi pozbywa się wszystkich akcji Activision Blizzard

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 15.01.2016, 04:01


Kategorie: Aktualności

Dzisiejsza Układ zamyka burzliwe relacje pomiędzy dwoma spółkami - Vivendi pozbywa się ostatnich akcji Activision-Blizzard - wiadomość - 2016-01-15
Dzisiejsza Umowa zamyka burzliwe relacje pomiędzy dwoma spółkami

Dwa lata temu opisywaliśmy głośne zmiany w strukturze własnościowej spółki Activision-Blizzard. O rany szefowie odkupili wówczas od francuskiego koncernu Vivendi nadzorczy Portfel akcji, uniezależniając się tym samym od wpływów medialnego giganta, który był coraz mniej reflektant działalnością na rynku gier. Umowa opiewała wówczas na sumę 5,8 miliarda dolarów. Dzięki serwisowi MarketWatch dowiedzieliśmy się, że Vivendi pozbyło się dziś zmiotki posiadanych akcji, stanowiących 5,7% udziałów Activision, sprzedając je W trakcie 1,1 miliarda tajemniczej amerykańskiej grupie inwestycyjnej. Po sprawą zwróconego depozytu transakcyjnego na konta Vivendi trafiło w sumie 1,5 miliarda dolarów. Francuzi zdecydowali się na Ów działanie ponieważ ceny akcji producentów Call of Duty wzrosły w ostatnim roku aż o 90%.

Zmiana w strukturze własnościowej Prędzej Ale skąd wstrząśnie Activision-Blizzard, a właśnie kupione udziały najpewniej wkrótce trafią W stronę jakiegoś innego podmiotu. Dzięki operacji sprzed dwóch lat Praca Dziś sama decyduje o własnym losie, a Ojoj prezesi optymistycznie dali Na zrozumienia, że Ale skąd chcą być już więcej zależni od zewnętrznych udziałowców. Opłaca się Pod bokiem/nosem/ ręką tym dodać, że Vivendi Chwilę temu Znów zainteresowało się branżą gier, kupując akcje firm, takich Jeżeli Ubisoft i Gameloft.

  1. Oficjalna Stronica spółki Activision-Blizzard
  2. Oficjalna Uczestnik spółki Vivendi

Tagi: pozostałe Activision Blizzard niezależność Vivendi
Skomentuj: