Premiera Venture Kid – retro platformówki zainspirowanej cyklem Mega Man

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 15.01.2016, 10:01


Kategorie: Aktualności


Wieloletnie czekanie na premierę gry Venture Kid W końcu dobiegło końca. Oldskulowy platformówka Wyższe wykształcenie FDG Entertainment właśnie zadebiutowała na rynku mobilnym.

Gra kosztuje 4 złote i jest to Wyroby premium, więc po wpłaceniu tej kwoty Skądże (znowu) pojawiają się już żadne mikropłatności. W bieżącej chwili tytuł dostępny jest wyłącznie na urządzenia mobilne z systemem iOS, Wszakże twórcy pracują także nad wydaniami na Androida i PC, które powinny zadebiutować już wkrótce.

Fabuła Venture Kid obraca się wokół szalonego naukowca imieniem Teklov, który rozpoczął budowę kosmicznej fortecy. Zamysł łotra jest niewymyślny – przekonał on wszystkich, że wyposażenie tego ogromnego kompleksu w potężne środki bojowe/obrony umożliwi zaprowadzenie pokoju na świecie. Gdzie tam wspomniał jednak, że Miejsce przeznaczenia Ów zamierza osiągnąć przejmując całkowitą władzę nad całą planetą. Ostatnią nadzieją ludzkości staje się chłopiec imieniem Andy (w tej roli my), który spróbuje przeszkodzić w realizacji ambicji Teklova.

Tworząc Venture Kid autorzy wzorowali się na 8-bitowych konsolowych platformówkach, w tym zwłaszcza na cyklu Mega Man. W ciągu zabawy eksplorujemy więc duże dwuwymiarowe Horyzontalny o częściowo otwartej strukturze, które zostały gęsto wypełnione pułapkami i sekretami. Mapy roją się także od przeciwników, zarówno tych standardowych, Gdy i potężnych wrogów. W walce z nimi korzystamy ze sporego arsenału uzbrojenia, a Na tego możemy sobie pomóc na wskroś stopniowe odblokowanie ośmiu różnorodnych ulepszeń postaci.

Wszystko to wykonano w pełnej dużych pikseli stylistyce Niedzisiejszy i opatrzono ścieżką dźwiękową skomponowaną Za pomocą Matta Creamera. Kwiz oferuje czułe sterowanie W czasie pomocą interfejsu dotykowego, Atoli posiada także opcję korzystania z pada.


Tagi: gramynawynos.pl FDG Entertainment gry oldskul / retro platformówki Venture Kid AND iOS
Skomentuj: